Fiľakovské pivnice opäť otvoria svoje vráta

29.07.2019

Vzniká už tradícia, že v čase, keď vo Fiľakove slávime patrocínium nášho kostola, vinári z OZ Pivničný rad otvárajú pre verejnosť svoje pivnice, aby z nich vybrali vzácnosti, ktoré ukrývajú. Najväčším pokladom vinára je samozrejme jeho víno. To, čo donesú zo svojich pivníc, môžete nielen vidieť, ale hlavne ochutnať, ak sa vyberiete 17. augusta 2019 popoludní po 14.00 hodine na prechádzku na fiľakovský pivničný rad.

V tomto roku, kedy sa uskutoční už štvrtý ročník "Otvorených pivníc", sú pre našich priaznivcov a všetkých návštevníkov pripravené poháre, ktoré čakajú na dvoch ľudí. Na vinára, ktorý ich naplní a návštevníka, ktorý si pripije. Víno, ktoré je pripravené, sa predstaví cez farby, vône a chute, o ktorých ste doteraz ani netušili. Dokonalý zážitok pre všetky zmysly! Víno totiž robí náš život príjemnejším, zbližuje nás, aby sme sa lepšie poznávali. Aj o tom je tento deň.

Hostitelia sa prichystali a pripravili všetko bez čoho sa takéto podujatie nezaobíde. Verte, nie je to vždy ľahké. A pivnice, lebo aj o tie ide, sú ako nemí svedkovia, ktorí veľa pamätajú, ale prezradia iba malú časť toho, čo skrývajú. Preto je dobré a priam žiaduce, aby ste ich navštívili viackrát. Pomôckou vám môžu byť aj ocenenia, ktoré naši vinári v tomto roku získali na súťažiach.

Postaráme sa o to, aby ste mali k vínu čo zahryznúť, aby vás náš mok nepremohol, ale aby bol príjemným spoločníkom. Víno nemôžete piť sami. Veríme, že príjemnými spoločníkmi budú tiež vaši priatelia a známi, s ktorými sa pri dobrom vínku v pivniciach a pri pivniciach stretnete a pohovoríte nielen o víne, ale aj o všetkom dôležitom, čo život prináša. To znamená už len jedno. Deň otvorených pivníc je pripravený tak, aby vám a nám všetkým priniesol nezabudnuteľný zážitok. Tešíme sa na stretnutie!

© 2016 OZ Pivničný rad Fiľakovo.
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!