Fiľakovská vinárska cesta

Náučný chodník

Myšlienka výstavby náučného chodníka a pretvorenie pivničného radu na priestor pre oddych a vzdelávanie sa objavila už pred rokmi. Fiľakovská vinárska cesta sa stala skutočnosťou v roku 2017 vďaka podpore Nadácie Orange. 


Prechádzka na našej vinárskej ceste znamená zaujímavú púť do časov, kedy Fiľakovo a jeho vinárska tradícia ešte neboli vyblednuté na pomyslenej vinárskej mape. Informačné tabule návštevníkov oboznámia nielen s vinárskou kultúrou Fiľakova a okolia, ale ponúknu zaujímavý náhľad do starých remesiel, prírody vinohradov, či procesu výroby vína.

Z tabuliek vínnych domčekov môže návštevník pri prechádzke vyčítať všetky dôležité informácie o pivnici, ktorá k nemu náleží. V pivniciach, v ktorých dodnes pulzuje život a zreje dobré víno, miestni vinári prichádzajúceho hosťa nikdy neodmietnu. Ochutnávka vína vyrobeného vo fiľakovských pivniciach je zážitkom, ktorý nenájdete v širokom okolí.
Návštevníci pivničného radu a vinárskej cesty majú možnosť oddýchnuť si a posedieť vo vkusnom prostredí na hornom i dolnom pivničnom rade. Autentickosť oddychových miest dotvárajú lavičky vytvorené z lokálnych hornín a dreva. Pri posedeniach s ohniskom je pri priaznivom počasí možnosť opekania.
© 2016 OZ Pivničný rad Fiľakovo.
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!