Fiľakovské vína zožali medailový úspech

24.03.2019

Začiatkom marca sa v Dolných Plachtinciach uskutočnil XX.ročník tradičnej vinárskej súťaže. Medzi viac ako 300 súťažnými vínami dosiahli vína fiľakovských vinárov veľký úspech.

Do Fiľakova putovalo celkovo jedenásť medailí a titul šampióna. Fiľakovskí vinári súťažili v štyroch kategóriách podľa druhu vína: biele suché, biele polosuché a polosladké, červené suché a vína samorodé. Vo všetkých týchto kategóriách sa našim súťažným vínam podarilo dosiahnuť medailovú pozíciu.

V kategórií biele suché získal Attila Bolyoš s vínami Chardonnay 2017 zlatú medialu a Rizling vlašský 2018 bronzovú medailu. Róbert Rubint získal za víno Muskotály striebornú medailu. Striebornou medailou bol ocenený aj Rizling vlašský od Ondreja Mojzeša.

V kategórií vín bielych polosuchých a polosladkých bol striebornou medailou ocenený Furmint z pivnice Petra Miklušáka.

Cenné úspechy v kategórií samorodé dokazujú, že aj napriek ľudovým poverám netreba fiľakovské samorodé vína zaznávať. Tradičné fiľakovské vína Nova a voňavé Othelo z pivnice Róberta Rubinta a Ondreja Mojzeša boli ocenené zlatou medailou!

Obzvlášť cenné úspechy pochádzajú z kategórie červených vín. Cabernet sauvignon barrique 2017 z pivnice Petra Miklušáka nenašiel na súťaži premožiteľa a Peter si priniesol domov titul šampión! Cabernet Sauvignon 2017 od Attilu Bolyoša a Cabernet sauvignon barrique 2018 od Róberta Rubinta získali striebornú medailu. Bronzovou medailou sa môže pochváliť Peter Miklušák za Cabernet Sauvignon 2017.

Ocenené vína budú môcť naši priaznivci ochutnať na tradičných podujatiach OZ Pivničný rad!

© 2016 OZ Pivničný rad Fiľakovo.
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!