Fiľakovské pivnice sa opäť otvoria verejnosti

24.07.2018

Čo môže byť v lete príjemnejšie ako posedenie s priateľmi, krajanmi, stretnúť nových známych a len tak pospomínať na rôzne udalosti v živote. Skrátka, užívať si deň. No aké by to bolo užívanie bez dobrého vína?! To predsa patrí spolu. Práve preto pre všetkých, ktorí si chcú vychutnať letné posedenie v príjemnej spoločnosti, pripravujeme 11. augusta2018 vínny festival "Otvorené pivnice" na Pivničnom rade vo Fiľakove.

Jedinečná lokalita s unikátnymi vínnymi pivničkami - je ich viac ako 80 vytesaných do tvrdej pieskovcovej skaly, ožije. Svojim návštevníkom poskytne úľavu pred slnkom, ochladenie a odhalí úžasné tajomstvo ukryté v sudoch, či fľašiach. Víno čo má esprit, duch a energiu. Práve to prítmie pivníc, príjemných 10°, vlhko a nezameniteľná vôňa je tým, čo priťahuje a dodáva atmosféru tomuto miestu.

Otvorené pivnice umožnia každému zažiť túto neopakovateľnú atmosféru, ochutnať plody práce fiľakovských vinárov, degustovať dobré odrodové vína, ale aj typické fiľakovské "savanyú bor," alebo natrafíte na "gugolós"... To je zaujímavá hádanka, čo? Jej význam vám radi prezradia a vysvetlia členovia OZ Pivničný rad, ktorí toto podujatie organizujú. To ale nie je všetko. Len ľudia a koštovka vína dokážu vytvoriť neopakovateľnú náladu.

Čakáme vás, nezabudnite!

© 2016 OZ Pivničný rad Fiľakovo.
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!