Čaro vinobrania

02.10.2016

Na vinohrady zavítala jeseň, nastal čas oberačiek. Na pivničnom rade pokračujeme v obnove tradícií. Po niekoľkých desaťročiach budú mať milovníci vína príležitosť zažiť čaro vinobrania priamo vo fiľakovských pivniciach.

1. ročník otvorených pivníc vo Fiľakove, máme úspešne za sebou. Tí, ktorí prišli neoľutovali, lebo okrem iného zistili, že vznikol nový, príjemný priestor na stretnutia s priateľmi a hlavne možnosť ochutnať víno fiľakovských vinárov, a tiež spoznať niektoré zaujímavé pivnice a ich históriu. Bola tu výborná atmosféra, ochutnávalo sa víno a tí skôr narodení nostalgicky spomínali na časy minulé, mladí boli prekvapení, aké zaujímavé môžu byť vinné pivnice a náladu dotvárali aj vynikajúci hudobníci.

Cieľom nášho OZ Pivničný rad je aj oživenie vinárskej tradície na pivničnom rade. Verte, že tú najlepšiu chuť má poctivo vyrobené víno priamo z pivnice. Vinárov, ktorí dorábajú vlastné víno je dnes na pivničnom rade málo, ale môžete tu ochutnať rôzne druhy vín a niektoré vína z fiľakovských pivníc sa v súčasnosti už prezentovali aj na súťažiach. Každé dobré víno má mať svoj príbeh, a to aj tu, v našich fiľakovských pivniciach. Hoci proces výroby vína zostáva tradičný, držíme krok s dobou. Vo viacerých pivniciach je vinárom nápomocná nová technika ako napr. odstopkovače, nové lisy, či filtre na víno.

Všetko o výrobe vína by sme chceli verejnosti priblížiť na podujatí ČARO VINOBRANIA , ktoré OZ Pivničný rad organizuje 15. októbra 2016 od 13:00 hodiny na pivničnom rade na Šávoľskej ceste.

Záujemcov pozývame vidieť spracovanie hrozna starou aj modernou metódou, môžete sa zapojiť do výroby prvého spoločného vína Pivničného radu. Pri dobrej hudbe ochutnáme okrem vína mušt aj burčiak a pripravíme rôzne zábavné aj poučné súťaže. Podrobnejšie informácie sa dozviete na našej facebookovej stránke.

15.10.2016 od 13:00

© 2016 OZ Pivničný rad Fiľakovo.
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!